• (12) 431-00-33
 • info@avm4you.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • mar

  1

  2017

Okulary do komputera

Okulary do komputera – daj oddech swoim oczom

Ile czasu dziennie spędzasz przed komputerem? Za dużo? Już po kilkunastu minutach pracy przed monitorem bez prawidłowej ochrony możesz odczuwać dolegliwości oczu.

Statystyki są nieubłagane – blisko 80% dzieci, młodzieży i dorosłych spędza przynajmniej 3 godziny dziennie przed monitorem. Średni czas użytkowania wynosi 6,5 h dziennie i systematycznie wzrasta. Obecność monitorów, telewizorów, smartphonów i tabletów stała się w naszym życiu czymś tak naturalnym jak oddychanie, niestety niesie ze sobą poważne skutki dla stanu naszego zdrowia ogólnie, a kondycji oczu w szczególności.

Zapytaj o ofertę okularów do komputera dla Twojego salonu optycznego:

 • Telefon: (12) 431-00-33
 • E-mail: info@avm4you.pl
 

Zagrożenia:

 • - Podrażnienie błony śluzowej jako reakcja na duże stężenie ozonu w powietrzu, które jest wywołane m.in. przez

  drukarki laserowe. Do typowych objawów należą podrażnienia śluzówki oczu, nosa i krtani.
 • - Syndrom Sicca: zauważalna znacznie mniejsza częstotliwość mrugania oczami wywołana przez długotrwały kontakt z monitorem. W efekcie rogówka oka wysycha i wykrzywia się, a w długofalowej perspektywie użytkownik traci wzrok.Specjalne okulary do komputera z antyrefleksem zapobiegają temu zjawisku.

  - Zaburzenia widzenia: przemęczenie oczu spowodowane częstymi zmianami ogniskowej oraz wpatrywaniem się na przemian w obiekty mocno oświetlone, położone blisko i znajdujące się w oddali, ukryte w ciemności lub mroku. Wskutek tego oczy są zaczerwienione, odczuwamy kłucie („piasek pod powiekami”), ból głowy, miewamy problemy z podwójnym widzeniem lub widzeniem „za mgłą”

  - Bóle i zawroty głowy jako efekt przemęczenia oczu,  nieergonomicznego stanowiska pracy, braku soczewek ochronnych do pracy przed monitorem.

  Oczy mamy tylko jedne, warto więc zadbać o nie szczególnie i ulżyć im stosując specjalne okulary do komputera.

Okulary do pracy

Syndrom Widzenia Komputerowego

Syndrom Widzenia Komputerowego (z ang. Computer Vision Syndrome – CVS) – to  zespół zmęczenia oka wywołany nadmierną pracą przy monitorze (zazwyczaj komputer) przejawiający się głównie uczuciem suchości oczu. Syndrom ten jest wywołany zaburzeniami w produkcji filmu łzowego (to warstwa łez okrywająca gałkę oczną). Zespół CVS przejawia się zazwyczaj poprzez odczuwalny i narastający dyskomfort związanym z ciągłym wpatrywaniem się w ekran.

W 1994 roku amerykańska akademia (American Academy of Ophthalmology) zdefiniowała syndrom widzenia komputerowego (CVS), stwierdzając, że jest to złożony zespół problemów dotyczący oczu i widzenia, powiązany z pracą do bliży, typową dla pracy przed monitorem.

Monitory LED emitują 3 rodzaje długości fal światła – żółtą, czerwoną i niebieską. Ostatnia z nich, czyli właśnie niebieska jest najbardziej szkodliwa dla naszych oczu. Wyniki badań dowiodły, że niebieskie fale są niezwykle agresywne dla siatkówki oczu i wywołują:
 

 • - Syndrom CVS (syndrom widzenia komputerowego) – typowe objawy to: nadwrażliwość na światło, pieczenie

  i suchość oka, zakłócenia w akomodacji, bóle głowy.
   
 • - Sprzyjają również degeneracji plamki żółtej oka

Okulary zerówki LED-Protect – ulga dla oczu

Zjawisko widzenia komputerowego jest powszechne i dotyka niemal każdego, kto używa komputera już przez kilka godzin dziennie. Standardowe okulary z „antyrefleksem” czyli zerówki, powszechnie dostępne na rynku nie stanowią ochrony przed szkodliwym światłem, a wpływają jedynie na większy kontrast widzenia. Idealnym rozwiązaniem i ochroną oczu dla osób pracujących przed monitorami jest powłoka antyrefleksyjna LED-Protect  która zabezpiecza oko przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, a zarazem jest niezwykle estetyczna. Okulary zerówki (Antyrefleks) LED-Protect dają szczątkowe odbicie niebiesko-zielone. Poza cechami zapobiegawczymi wadom wzroku okulary zerówki mają również walory czysto estetyczne - wielu z nas wybiera je przede wszystkim po to by odróżnić się w tłumie. W połączeniu z designerskimi oprawkami popularne "zerówki" nadają naszemu wyglądowi pewnej awangardy.

Właściwe okulary do pracy przed komputerem to podstawa

Dobrze dobrane okulary nie tylko zlikwidują fałszywe obrazy, ale także znacznie podniosą kontrast i ostrość widzenia. Dodatkowo ochronią nasze oczy przed promieniowaniem UV i falami, emitowanymi przez ekran monitora. Pamiętajmy jednak, że okulary do pracy należy dopasować do konkretnej osoby, jej wieku, refrakcji oczu a także rodzaju wykonywanej pracy.

Okulary zerówki

Sposoby przeciwdziałania Syndromowi Widzenia Komputerowego (CVS)

Można wyeliminować lub w znacznym stopniu zminimalizować szanse wystąpienia syndromu stosując kilka prostych zasad pracy przed komputerem oraz innymi monitorami:
 

 • - ustaw monitor urządzenia pod właściwym kątem – dzięki temu światło padające do oka nie będzie szkodliwe.
 • - ekran monitora umieść w odległości 40-75 cm od oczu,
   
 • - kąt obserwacji powinien zawierać się w przedziale (20-50)°,
   
 • - pamiętaj o regularnych przerwach w pracy – raz na 30 minut oderwij wzrok od monitora i popatrz w oddalony punkt

  (najlepiej za oknem), pamiętaj - kilka minut przerwy wpływa zbawiennie na oczy i zmniejsza szanse wystąpienia CVS,
   
 • - dobierz u optyka okulary z powłoką antyrefleksyjna LED-Protect

Jeśli zależy nam na zdrowiu oczu i ich dobrej kondycji do późnych lat, warto zadbać o higienę pracy i pamiętać o powyższych zaleceniach, które nam to umożliwią. Pamiętajmy, że praca przy monitorze i problemy ze wzrokiem nie muszą iść ze sobą w parze.

 • Telefon:
  (12) 431-00-33

 • ul. Romanowicza 2/218,
  30-702 Kraków

 • E-mail:
  info@avm4you.pl

O nas
logo-footer

AVM LENSES - okulary do komputera i soczewki progresywne. "Najwyższa jakość, lecz to CENA czyni różnicę" Od początku istnienia firmy tj. 2003 roku przyświeca nam ta sama idea: udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe produkty w najlepszej cenie.

© Copyright avm4you.pl All Rights Reserved.