• (12) 431-00-33
 • info@avm4you.pl
 • pon - pt: 09.00 - 18.00
 • lut

  22

  2019

Czy warto kupić okulary do pracy z komputerem?

​Statystyki są nieubłagane - syndrom oka biurowego, objawiający się suchymi, przekrwionymi spojówkami, uczuciem pieczenia oraz obrzękiem spojówek i powiek, to coraz częstszy problem. Dodatkowo, efektem przemęczenia oczu są częste bóle i zawroty głowy, problemy z widzeniem, rozmazany obraz. Na szczęście remedium jest proste - okulary do pracy z komputerem skutecznie odciążą przepracowane oczy.

Zgodnie z prezentacją Mary Meeker, 6,5 h dziennie to średnia liczba godzin, którą spędzamy przed monitorem. E-maile, wideokonferencje, arkusze Excela, googlowanie i przelewy bankowe - wszystko to wypełnia czas naszej pracy. W natłoku zadań często zapominamy o komforcie, a jednym z najbardziej poszkodowanych jest nasz narząd wzroku.

Cena okularów dedykowanych do pracy przy komputerze

Koszt zakupu okularów zależy od wielu indywidualnych czynników. Przede wszystkim, w miejscu pracy może nas rozpraszać wiele bodźców - złe oświetlenie pomieszczenia, nieprawidłowa odległość od monitora, oślepiające promienie słoneczne czy zły kąt widzenia. Aby chronić nasze oczy, wybierając okulary, powinniśmy zwrócić uwagę na obecność warstwy antyrefleksyjnej, która poprawia kontrast widzenia i zapewnia wyraźniejszy obraz. Powłoka wpływa też na przejrzystość odbieranego przez oczy obrazu, zapewniając lepszą transmisję światła. Dobrze dobrane okulary pozwalają wyeliminować niekorzystny wpływ promieniowania monitora, a także zapewnią naszym oczom komfort działania. W przypadku zakupu okularów warto też rozważyć kwestię kupna okularów progresywnych, które cieszą się rosnącą popularnością.

Okulary do pracy przy komputerze - przepisy

Cena okularów nie musi być wysoka. Na podstawie przepisów Kodeksu pracy to pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi okulary korygujące wzrok. Jeśli w wyniku badań okulistycznych lekarz wykaże u pacjenta potrzebę ich stosowania, to pracodawca w ramach umowy o pracę pokrywa koszt zakupu oprawek i szkieł. Aby warunki finansowania okularów korekcyjnych były spełnione, pracownik przy ekranie monitora musi spędzać co najmniej połowę godzin dnia pracy, niezależnie od rodzaju monitoru, na którym wykonywana jest praca.

Przepisy te nie obejmują jednak refundacji soczewek kontaktowych, które, według polskiego prawa, nie wpisują się w świadczenia BHP. Oprócz tego, pracodawca powinien zadbać też o komfort pracowników, poprzez łączenie pracy z komputerem z innymi rodzajami prac.

Zapytaj o ofertę okularów do komputera dla Twojego salonu optycznego:

 • Telefon: (12) 431-00-33
 • E-mail: info@avm4you.pl

 

BHP a okulary do pracy przy komputerze

Reguły higieny pracy, zgodnie z wymogami BHP, zapewniają pracownikowi refundację okularów przez pracodawcę. Jednak, aby praca z monitorem była komfortowa i bezpieczna, warto pamiętać o jeszcze kilku zasadach:

- ekran monitora nie powinien znajdować się w odległości bliższej oczu niż 40 cm,
- monitor powinien być ustalony pod właściwym kątem,
- światło powinno padać na monitor z góry.

Co ważne podkreślenia, jeśli praca polega na ciągłym kontakcie z komputerem, to pracownikowi przysługuje prawo do co najmniej 5-minutowej przerwy co godzinę.

 

 • Telefon:
  (12) 431-00-33

 • Rydlówka 5A
  30-363 Kraków

 • E-mail:
  info@avm4you.pl

O nas
logo-footer

AVM LENSES - okulary do komputera i soczewki progresywne. "Najwyższa jakość, lecz to CENA czyni różnicę" Od początku istnienia firmy tj. 2003 roku przyświeca nam ta sama idea: udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe produkty w najlepszej cenie.

Banner
Optyk Kraków

Sprawdź naszą  atrakcyjną ofertę na okulary do komputera >> 

© Copyright avm4you.pl All Rights Reserved.