• (12) 431-00-33
 • info@avm4you.pl
 • pon - pt: 09.00 - 18.00
 • 19

  maj

  2021

Soczewki kolorowe: czy to jest bezpieczne?

Nawet osobom, które noszą okulary zależy na dobrym wyglądzie. Często ze względu na wygląd, ale także walory użytkowe decydują się na noszenie soczewek kontaktowych. Soczewki posiadają wiele zalet, jednak należy wziąć pod uwagę, że przy ich stosowaniu należy zachować bezwzględną higienę, a także nauczyć się ich umiejętnego zakładania. Osoby, które maja problemy ze wzrokiem, ale mogą nosić soczewki często decydują się na ich zakup, aby atrakcyjniej wyglądać oraz mieć większa wygodę np. w trakcie uprawiania sportu.

 

Najczęściej użytkownicy wybierają przezroczyste soczewki, gdyż zależy im jedynie na poprawie widzenia i wyeliminowaniu ze swojego życia okularów. Inni zaś widzą w soczewkach dodatkową możliwość na uatrakcyjnienie wyglądu poprzez noszenie kolorowych soczewek. Kolorowe soczewki to ciekawe rozwiązanie dla osób, które zawsze chciały mieć inny kolor oczu, ale również dla tych, które lubią oryginalny wygląd, bo soczewki mogą nadać oryginalny wygląd jak np. te w panterkę czy inne wzory. 

Soczewki kolorowe zerówki

Soczewki kolorowe zerówki to doskonałe wyjście dla osób, które lubią się wyróżniać swoim wyglądem. Wybór jest tutaj naprawdę ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. W sprzedaży dostępne są soczewki kolorowe dla osób bez wady wzroku tzw. zerówki, które umożliwiają prawdziwą metamorfozę. W przypadku braku wady wzroku należy rozpatrywać zakup jedynie soczewek zerówek, czyli plano.

 

Producenci prześcigają się w pomysłach i proponują soczewki jednokolorowe w oryginalnych barwach np. różowej, czerwonej, fioletowej, a także we wzorki np. gwiazdki, cętki, paski. Soczewki kolorowe mają w sobie specjalny pigment, który nadaje im wybrany kolor.

 

Soczewki kontaktowe dzielą się na 2 rodzaje – mogą to być soczewki z mocą sferyczną, które korygują wadę wzroku, a także typowo kosmetyczne, które mogą służyć do zmiany koloru oczu. Kolorowe soczewki można kupić zarówno w wersji jednodniowej jak i miesięcznej. Soczewki jednodniowe należy bezwzględnie wyrzucić po kilku godzinach noszenia, zaś miesięczne można wykorzystać przez miesiąc, przy czym należy bezwzględnie zachować podczas ich użytkowania zasady higieny.

 

Soczewki kontaktowe najczęściej wykonane są z materiału hydrożelowego, ale można spotkać także soczewki silikonowo-hydrożelowe. Podsumowując na rynku dostępne są soczewki do noszenia przez jeden dzień lub miesięczne, dostępne w różnych kolorach, soczewki z mocą sferyczną lub tzw. plano czyli zerówki. 

Soczewki kontaktowe kolorowe 

Soczewki kontaktowe kolorowe mogą całkowicie zmienić kolor oczu np. na żółty, ale mogą podkreślić także aktualny kolor oczu np. te brązowe staną się jeszcze ciemniejsze. Dostępne są także soczewki, które pozwalają zmienić kolor oczu na inny, naturalny np. osoba, która posiada oczy brązowe może zmienić ich kolor na niebieski, szary, zielony, piwny.

 

Co ciekawe dostępne są także specjalne szkła, które optycznie powiększają oczy. Taka wersja pozwala na prawdziwe odmienienie twarzy.

 

Jeśli zadajemy sobie pytanie czy kolorowe soczewki są bezpieczne to odpowiedz brzmi tak! Soczewki kolorowe są tak samo bezpieczne dla oczu jak te bezbarwne. Pigment jest zamknięty we wnętrzu soczewki, dzięki czemu w żaden sposób nie styka się on ze źrenicą. Aby uniknąć ewentualnych podrażnień należy wybierać soczewki od zaufanych i sprawdzonych sprzedawców. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że sobie nie zaszkodzimy.

 

Przed zakupem soczewek warto więc sprawdzić czy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, a także poczytać opinie użytkowników. Ceny soczewek są bardzo zróżnicowane jednak nie są również zbyt wygórowane. Dla osób, które chcą zmienić swój look na dłużej lepszym rozwiązaniem będą soczewki miesięczne – ich koszt to zwykle około 65zł za opakowanie. Dla osób, które z kolei będą zakładały kolorowe soczewki okazjonalnie lub „od święta” lepszym rozwiązaniem będą jednorazowe soczewki, które kosztują około 45zł za opakowanie 10 sztuk. 

 • Telefon:
  (12) 431-00-33

 • ul.Malborska 130/210
  30-624 Kraków

 • E-mail:
  info@avm4you.pl

O nas
logo-footer

AVM LENSES - okulary do komputera i soczewki progresywne. "Najwyższa jakość, lecz to CENA czyni różnicę" Od początku istnienia firmy tj. 2003 roku przyświeca nam ta sama idea: udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe produkty w najlepszej cenie.

Banner
Optyk Kraków

Sprawdź naszą  atrakcyjną ofertę na okulary do komputera >> 

© Copyright avm4you.pl All Rights Reserved.