• (12) 431-00-33
 • info@avm4you.pl
 • pon - pt: 09.00 - 18.00
 • 1

  mar

  2017

Okulary do komputera

Antyrefleksyjne okulary do monitora – ulga dla oczu

Ile czasu dziennie spędzasz przed monitorem? Za dużo? Już po kilkunastu minutach pracy przed monitorem bez prawidłowej ochrony możesz odczuwać dolegliwości oczu. Aby chronić nasz wzrok przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła warto zaopatrzyć się specjalne okulary dedykowane do pracy przy komputerze – koniecznie wyposażone w warstwę antyrefleksyjną. Powłoki antyrefleksyjne różnią się kolorem odblasku szczątkowego - powłoki z odblaskiem niebieskim przeznaczone są do pracy z monitorami LCD i LED. Znaczenie ma również oporność na zarysowania oraz rodzaj powłok hydrofobowych i oleofobowych. Nasze soczewki do pracy biurowej przy ekranie komputera są wyposażone w specjalną powłokę antyrefleksyjną LED-Protect.

Zapytaj o ofertę okularów do komputera dla Twojego salonu optycznego:

 • Telefon: (12) 431-00-33
 • E-mail: info@avm4you.pl
Chcesz zakupić kompletne okulary do komputera z antyrefleksem dla siebie? Realizujemy również pojedyncze zamówienia ;)

 

Okulary zerówki LED-Protect – ulga dla oczu

​Zjawisko widzenia komputerowego jest powszechne i dotyka niemal każdego, kto używa komputera już przez kilka godzin dziennie. Standardowe okulary z „antyrefleksem” czyli zerówki, powszechnie dostępne na rynku nie stanowią ochrony przed szkodliwym światłem, a wpływają jedynie na większy kontrast widzenia. Idealnym rozwiązaniem i ochroną oczu dla osób pracujących przed monitorami jest powłoka antyrefleksyjna LED-Protect  która zabezpiecza oko przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, a zarazem jest niezwykle estetyczna. Okulary zerówki (Antyrefleks) LED-Protect dają szczątkowe odbicie niebiesko-zielone. Poza cechami zapobiegawczymi wadom wzroku okulary zerówki mają również walory czysto estetyczne - wielu z nas wybiera je przede wszystkim po to by odróżnić się w tłumie. W połączeniu z designerskimi oprawkami popularne "zerówki" nadają naszemu wyglądowi pewnej awangardy. 

Statystyki są nieubłagane – blisko 80% dzieci, młodzieży i dorosłych spędza przynajmniej 3 godziny dziennie przed monitorem. Średni czas użytkowania wynosi 6,5 h dziennie i systematycznie wzrasta. Obecność monitorów, telewizorów, smartphonów i tabletów stała się w naszym życiu czymś tak naturalnym jak oddychanie, niestety konsekwencją nadmiernego korzystania z monitorów mogą być skutki zdrowotne dla organizmu, a w szczególności dla narządu wzroku.

Zagrożenia:

 • - Podrażnienie błony śluzowej  jako reakcja na duże stężenie ozonu w powietrzu, które jest wywołane m.in. przez drukarki laserowe. Do typowych objawów należą podrażnienia śluzówki oczu, nosa i krtani.

  - Syndrom Sicca: zauważalna znacznie mniejsza częstotliwość mrugania oczami wywołana przez długotrwały kontakt z monitorem. W efekcie rogówka oka wysycha i wykrzywia się, a w długofalowej perspektywie użytkownik traci wzrok.Specjalne okulary do komputera z antyrefleksem zapobiegają temu zjawisku.

  - Zaburzenia widzenia: przemęczenie oczu spowodowane częstymi zmianami ogniskowej oraz wpatrywaniem się na przemian w obiekty mocno oświetlone, położone blisko i znajdujące się w oddali, ukryte w ciemności lub mroku. Wskutek tego oczy są zaczerwienione, odczuwamy kłucie („piasek pod powiekami”), ból głowy, miewamy problemy z podwójnym widzeniem lub widzeniem „za mgłą”​

  ​- Bóle i zawroty głowy jako efekt przemęczenia oczu,  nieergonomicznego stanowiska pracy, braku soczewek ochronnych do pracy przed monitorem.

  Oczy mamy tylko jedne, warto więc zadbać o nie szczególnie i ulżyć im stosując specjalne okulary do komputera. 

Okulary do pracy

Syndrom Widzenia Komputerowego

Syndrom Widzenia Komputerowego (z ang. Computer Vision Syndrome – CVS) – to  zespół zmęczenia oka wywołany nadmierną pracą przy monitorze (zazwyczaj komputer) przejawiający się głównie uczuciem suchości oczu. Syndrom ten jest wywołany zaburzeniami w produkcji filmu łzowego (to warstwa łez okrywająca gałkę oczną). Zespół CVS przejawia się zazwyczaj poprzez odczuwalny i narastający dyskomfort związanym z ciągłym wpatrywaniem się w ekran.

W 1994 roku amerykańska akademia (American Academy of Ophthalmology) zdefiniowała syndrom widzenia komputerowego (CVS), stwierdzając, że jest to złożony zespół problemów dotyczący oczu i widzenia, powiązany z pracą do bliży, typową dla pracy przed monitorem.

Monitory LED emitują 3 rodzaje długości fal światła – żółtą, czerwoną i niebieską. Ostatnia z nich, czyli właśnie niebieska jest najbardziej szkodliwa dla naszych oczu. Wyniki badań dowiodły, że niebieskie fale są niezwykle agresywne dla siatkówki oczu i wywołują:

- Syndrom CVS (syndrom widzenia komputerowego) – typowe objawy to: nadwrażliwość na światło, pieczenie i suchość oka, zakłócenia w akomodacji, bóle głowy.

- Sprzyjają również degeneracji plamki żółtej oka

Okulary zerówki LED-Protect – ulga dla oczu

Zjawisko widzenia komputerowego jest powszechne i dotyka niemal każdego, kto używa komputera już przez kilka godzin dziennie. Standardowe okulary z „antyrefleksem” czyli zerówki, powszechnie dostępne na rynku nie stanowią ochrony przed szkodliwym światłem, a wpływają jedynie na większy kontrast widzenia. Idealnym rozwiązaniem i ochroną oczu dla osób pracujących przed monitorami jest powłoka antyrefleksyjna LED-Protect  która zabezpiecza oko przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, a zarazem jest niezwykle estetyczna. Okulary zerówki (Antyrefleks) LED-Protect dają szczątkowe odbicie niebiesko-zielone. Poza cechami zapobiegawczymi wadom wzroku okulary zerówki mają również walory czysto estetyczne - wielu z nas wybiera je przede wszystkim po to by odróżnić się w tłumie. W połączeniu z designerskimi oprawkami popularne "zerówki" nadają naszemu wyglądowi pewnej awangardy.

Właściwe okulary do pracy przed komputerem to podstawa

Dobrze dobrane okulary nie tylko zlikwidują fałszywe obrazy, ale także znacznie podniosą kontrast i ostrość widzenia. Dodatkowo ochronią nasze oczy przed promieniowaniem UV i falami, emitowanymi przez ekran monitora. Pamiętajmy jednak, że okulary do pracy należy dopasować do konkretnej osoby, jej wieku, refrakcji oczu a także rodzaju wykonywanej pracy.

Okulary zerówki

Sposoby przeciwdziałania Syndromowi Widzenia Komputerowego (CVS)

Można wyeliminować lub w znacznym stopniu zminimalizować szanse wystąpienia syndromu stosując kilka prostych zasad pracy przed komputerem oraz innymi monitorami:

- ustaw monitor urządzenia pod właściwym kątem – dzięki temu światło padające do oka nie będzie szkodliwe​

- ekran monitora umieść w odległości 40-75 cm od oczu,

- kąt obserwacji powinien zawierać się w przedziale (20-50)°,

- pamiętaj o regularnych przerwach w pracy – raz na 30 minut oderwij wzrok od monitora i popatrz w oddalony punkt (najlepiej za oknem), pamiętaj - kilka minut przerwy wpływa zbawiennie na oczy i zmniejsza szanse wystąpienia CVS,

- dobierz u optyka okulary z powłoką antyrefleksyjna LED-Protect

Jeśli zależy nam na zdrowiu oczu i ich dobrej kondycji do późnych lat, warto zadbać o higienę pracy i pamiętać o powyższych zaleceniach, które nam to umożliwią. Pamiętajmy, że praca przy monitorze i problemy ze wzrokiem nie muszą iść ze sobą w parze.

 • Telefon:
  (12) 431-00-33

 • ul.Malborska 130/210
  30-624 Kraków

 • E-mail:
  info@avm4you.pl

O nas
logo-footer

AVM LENSES - okulary do komputera i soczewki progresywne. "Najwyższa jakość, lecz to CENA czyni różnicę" Od początku istnienia firmy tj. 2003 roku przyświeca nam ta sama idea: udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe produkty w najlepszej cenie.

Banner
Optyk Kraków

Sprawdź naszą  atrakcyjną ofertę na okulary do komputera >> 

© Copyright avm4you.pl All Rights Reserved.