• (12) 431-00-33
 • info@avm4you.pl
 • pon - pt: 09.00 - 18.00
 • 21

  lis

  2017

Okulary progresywne

Złe oświetlenie, korzystanie z telewizora, telefonu czy komputera, a także skłonności genetyczne sprawiają, że coraz więcej osób posiada jakąś wadę wzroku. Wada zwykle zwiększa się z wiekiem, mimo tego, że większość ludzi nosi okulary i leczy się u okulisty, stosując się do jego zaleceń. Procesu starzenia się nie da się opanować i często ludzie w późniejszym wieku zmuszeni są posiadać więcej niż jedną parę okularów – na przykład jedną do czytania, a drugą do patrzenia w dal. Tak naprawdę każdy, kto ma podobne wymagania, powinien sobie sprawić okulary progresywne – dzięki którym w jednym produkcie połączą obydwie swoje potrzeby. Czym charakteryzują się takie okulary i ile kosztują?

Okulary progresywne – co to takiego?

Okulary progresywne to rozwiązanie dla osób, które potrzebują więcej niż jednej pary okularów, żeby dobrze widzieć. W trakcie codziennego życia błyskawiczne zmienianie jednych okularów na drugie nie tylko jest niewygodne, ale czasem jest wręcz niemożliwe. W związku z tym dobrze jest mieć przy sobie okulary progresywne, łączące w sobie funkcje kilku w jednym produkcie. 
Dzięki zastosowaniu w nim soczewek progresywnych, w zależności od tego w które miejsce szkieł będzie się spoglądać, uzyska się różne obrazy. A raczej ten sam obraz, lecz dostosowany do wzroku konkretnej osoby i do miejsca, które chce ona dobrze zobaczyć. Dzięki różnej wartości dioptrii, szkła dostosowują się do wzroku klienta – soczewka jest jednolita i nie widać, że składa się z kilku części. Na przykład na dole może być część do czytania, a od połowy soczewki w górę zaczynać się będzie część ułatwiająca widzenie w oddali. Dla innych osób niż właściciel okularów podobna budowa soczewki będzie jednak niewidoczna. 

Okulary progresywne - cena

Ile kosztują okulary progresywne? Wszystko zależy od konkretnego przypadku – jak wiele sfer będzie dana soczewka łączyć i na jakiego producenta okularów ktoś się zdecyduje. Jeśli chodzi o konstrukcję soczewek, najwięcej osób decyduje się na wersje indywidualne, to znaczy dostosowane do konkretnych, osobistych potrzeb. Do takich szkieł jest się najłatwiej zaadaptować. Wersje konwencjonalne mają sztywny podział na sfery i są robione metodami sprzed lat. Najnowsze technologie są najlepsze – ale i najdroższe. Warto jednak zainwestować – dla swojego własnego komfortu. 
Sporą rolę w kwestii ceny odgrywa również konkretna recepta – im większą moc muszą mieć soczewki, tym bardziej trzeba modyfikować szkła. Ważne jest również i to, jakie dodatkowe cechy będą mieć wybrane okulary. Takie szkła przecież również mogą chronić przed promieniowaniem komputera. Możemy zdecydować się na antyrefleksy, fotochromy, itp. Wszystkie te dodatki wpływają na cenę.

Okulary progresywne - opinie

Osoby, które zdecydowały się na zakup okularów progresywnych, są z nich zwykle bardzo zadowolone. Oczywiście, wymagają one okresu przyzwyczajenia – trzeba spoglądać w odpowiednie strefy w odpowiednich momentach. Niewątpliwie jednak podobne rozwiązanie jest dużo wygodniejsze niż noszenie ze sobą dodatkowych okularów i ich wymienianie. Okulary progresywne pozwalają na komfortowe funkcjonowanie bez zbędnych utrudnień.
W dodatku soczewki progresywne pozwalają na spoglądanie na rzeczy w różnych odległościach – przejście jest płynne, a zatem zauważa się o wiele więcej szczegółów i o wiele łatwiej jest się przyzwyczaić. Są też bardziej estetyczne, niż zwykłe soczewki dwuogniskowe, pozwalające jedynie na patrzenie w dal i z bliska.

W naszej hurtowni optycznej zlokalizowanej przy ul. Rydlówka 5A, zamówisz okulary progresywne z oprawkami w bardzo korzystnych cenach. Zapraszamy do kontaktu: 

Zadzwoń: (12)431-00-33

Napisz: info@avm4you.pl

 • Telefon:
  (12) 431-00-33

 • ul.Malborska 130/210
  30-624 Kraków

 • E-mail:
  info@avm4you.pl

O nas
logo-footer

AVM LENSES - okulary do komputera i soczewki progresywne. "Najwyższa jakość, lecz to CENA czyni różnicę" Od początku istnienia firmy tj. 2003 roku przyświeca nam ta sama idea: udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe produkty w najlepszej cenie.

Banner
Optyk Kraków

Sprawdź naszą  atrakcyjną ofertę na okulary do komputera >> 

© Copyright avm4you.pl All Rights Reserved.