• (12) 431-00-33
 • info@avm4you.pl
 • pon - pt: 09.00 - 18.00
 • lut

  22

  2019

Czy antyrefleksy chronią czy uszkadzają wzrok?

Telefony, tablety, komputery – ekrany monitorów są wszędzie. Okulary antyrefleksy stały się potrzebne w świecie, w którym dookoła jest pełno źródeł światła – zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Jednak czy antyrefleksy faktycznie są w stanie nas przed tym uchronić?

 

Szkła antyrefleksy

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych w lutym 2018 roku przez Gemius/BPI, przeciętny Polak każdego dnia spędza 6,5 godziny wpatrując się w ekran jednego ze swoich elektronicznych urządzeń. Aż 132 minuty dziennie pochłania nam komputer, a my zapominamy o tym, jak wpływa to na nasz wzrok. Powłoki antyrefleksyjne poprawiają kontrast widzenia oraz przejrzystość soczewek, dzięki czemu zmniejszają uczucie zmęczenia. Szkła antyrefleksy chronią także wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego oraz ultrafioletowego, na które długotrwała ekspozycja może powodować problemy zdrowotne takie jak: zaćmę, zwyrodnienia rogówki czy zmiany nowotworowe. Warto dodać, że oprócz standardowego antyrefleksu na soczewki, mogą być nanoszone za dodatkową opłatą powłoki antyrefleksyjne uszlachetniające soczewki m.in: powłoka hydrofobowa i antystatyczna, lakier utwardzający czy filtr światła UV.

 

Okulary antyrefleksy

 

Każdego, kto nosi okulary, męczą pojawiające się refleksy świetlne, które ograniczają czystość widzenia, rozpraszają uwagę i drażnią oczy. Soczewki okularowe z powłokami antyrefleksyjnymi skutecznie ograniczają te niepożądane zjawiska. W przypadku okularów antyrefleksów, ich powłoki wygaszają odbicia powstające na powierzchni szkieł okularowych, co zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeżeli chcesz, aby Twoje oczy były dobrze widoczne przez Twoich rozmówców, masz już dosyć odbijania się w swoich okularach własnych oczu i rzeczy znajdujących się za lub nad Tobą, a przede wszystkim chcesz pozbyć się widzenia tzw. „mroczków”, okulary antyrefleksy są przeznaczone właśnie dla Ciebie!

Zapytaj o ofertę okularów do komputera dla Twojego salonu optycznego:

 • Telefon: (12) 431-00-33
 • E-mail: info@avm4you.pl

 

Antyrefleksy – opinie

 

Jak wynika z opinii na temat antyrefleksów - większość ludzi nie wyobraża sobie przesiadywania przed komputerem oraz jazdy samochodem, szczególnie w nocy, bez wspomnianych szkieł. Internautki piszą, że oczy naprawdę mniej się męczą, a przy patrzeniu na dane źródło światła, nie dostrzegają rozmazania. Antyrefleksy sprawiają, że widzimy wyraźnie przy każdej pogodzie, nawet przy ostrym słońcu. Zdaniem użytkowników, okulary te zmniejszają ból oczu i głowy, spowodowany ciągłymi mikrobłyskami, co więcej obraz jest czysty, klarowny, bo pozbawiony fantomów świetlnych i przymgleń.

 

Soczewki z antyrefleksem to technologia, która redukuje prawie do zera odbicia od soczewek. Mamy dzięki temu poczucie, że szkła są zupełnie niewidoczne, a obraz ostry i wyraźny. Dzięki mniejszej ilości odbić, do oczu trafia więcej światła, co sprawia, że soczewki są bardziej przezroczyste. Każda osoba, której zależy na dobrym widzeniu i wygodzie, wie teraz, dlaczego warto zainwestować w okulary antyrefleksyjne.

 

 • Telefon:
  (12) 431-00-33

 • Rydlówka 5A
  30-363 Kraków

 • E-mail:
  info@avm4you.pl

O nas
logo-footer

AVM LENSES - okulary do komputera i soczewki progresywne. "Najwyższa jakość, lecz to CENA czyni różnicę" Od początku istnienia firmy tj. 2003 roku przyświeca nam ta sama idea: udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe produkty w najlepszej cenie.

Banner
Optyk Kraków

Sprawdź naszą  atrakcyjną ofertę na okulary do komputera >> 

© Copyright avm4you.pl All Rights Reserved.