• (12) 431-00-33
 • info@avm4you.pl
 • pon - pt: 09.00 - 18.00
 • 9

  lip

  2021

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne w wielu wariantach!

Lato to specyficzny czas – z jednej strony cieszymy się słońcem z drugiej strony narzekamy na zbyt wysokie temperatury. Podczas słonecznych dni chętniej wychodzimy na zewnątrz, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Co się z tym wiąże jesteśmy narażeni na działanie słońca. Lekarze zgodnie ostrzegają przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego – radzą, aby smarować się kremami z wysokimi filtrami UV, nosić nakrycie głowy, pić dużo wody, nie przebywać na zewnątrz w czasie największego nasłonecznienia.

Niewiele mówi się na temat noszenia okularów przeciwsłonecznych. Wciąż bardziej traktujemy je jako modny dodatek niż środek ochronny. Powinniśmy pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych ilekroć znajdujemy się na zewnątrz. To bardzo ważne, aby nie prześwietlić oczu, co może powodować późniejsze problemy, łącznie z osłabionym widzeniem. Okulary przeciwsłoneczne powinny nosić zarówno osoby, które mają problemy ze wzrokiem, jak i te całkowicie zdrowe. A jakie okulary korekcyjne przeciwsłoneczne mogą nosić osoby mają ce problemy ze wzrokiem?

Okulary korekcyjne latem

Niewiele osób w ogóle wie, że dostępne są przeciwsłoneczne okulary korekcyjne, które bardzo dobrze sprawdzają się latem. Sposobów na radzenie sobie ze słońcem jest więc wiele np. poprzez noszenie czapek z daszkiem, łączenie soczewek z okularami przeciwsłonecznymi, które jednak nie zawsze zdają egzamin. Najlepszym wyjściem jest postawienie latem na przeciwsłoneczne okulary korekcyjne, które nie tylko będą chroniły wzrok przed słońcem, ale także będą wspomagały lepsze widzenie. Kupując tego typu okulary można być praktycznie tak samo modnym, jak w przypadku klasycznych okularów przeciwsłonecznych. Dostępna jest ogromna ilość wzorów i modeli, które idealnie można dopasować do własnego kształtu twarzy, charakteru i preferencji.

Okulary korekcyjne dostępne są również w wersji z polaryzacją, z soczewkami fotochromowanymi, a także soczewkami barwionymi. Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne z polaryzacją bardzo dobrze sprawdzają się latem, ponieważ niwelują rozbłyski. Sprawdzają się szczególnie dobrze wśród kierowców, podczas poruszania się po mieście, ale także w trakcie spędzania czasu nad woda, gdzie latem iskrzy się cała tafla wody. Okulary fotochromowane są najbardziej uniwersalne. Gdy pojawia się promieniowanie UV ochrona pojawia się sama. Warto wiedzieć, że tego typu okulary nie sprawdzają się w samochodzie. Soczewki barwione wyglądają bardzo atrakcyjnie i modnie. Optyk dobiera szkła do naszej wady wzroku, a następnie może je zabarwić na każdy kolor dostępny w palecie. Dobrze jest wybierać okulary tego typu z powłoką Drive Control, która chroni szkła przed uszkodzeniem i jest łatwa do czyszczenia. 

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne: przyciemniane, z nakładką?

Jak widać okulary korekcyjne przeciwsłoneczne dostępne są w co najmniej kilku wariantach. Wśród nich znajdują się oczywiście również okulary korekcyjne przyciemniane. Każda osoba posiadająca wadę wzroku powinna mieć również takie okulary, gdyż przydają się one zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Szkła korekcyjne można zabarwić praktycznie na każdy ciemniejszy kolor i oprawić w wybrane oprawki. Dzięki temu osoby z wadą wzroku nie muszą rezygnować z noszenia modnych okularów przeciwsłonecznych. Dzięki tego typu okularom nie tylko dalej dobrze widzimy, ale także skutecznie chronimy oczy i skórę wokół nich przed promieniowaniem UV.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne z nakładką to nowość, która gości w salonach optycznych od niedawna. Również nie wszyscy „okularnicy” są jeszcze świadomi, że takie okulary pojawiły się w ofercie. Kupując tego typu okulary zyskuje się rozwiązanie 2w1 – z jednej strony otrzymujemy ochronę oczu, a z drugiej zaś strony dobre widzenie. Okulary z nakładką przeciwsłoneczną mają zamontowane szkła korekcyjne i dodatkowo dołożoną nakładkę przeciwsłoneczną. Pozwala to kontrolować, kiedy chcemy korzystać ze zwykłych okularów, a 

 

 • Telefon:
  (12) 431-00-33

 • ul.Malborska 130/210
  30-624 Kraków

 • E-mail:
  info@avm4you.pl

O nas
logo-footer

AVM LENSES - okulary do komputera i soczewki progresywne. "Najwyższa jakość, lecz to CENA czyni różnicę" Od początku istnienia firmy tj. 2003 roku przyświeca nam ta sama idea: udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe produkty w najlepszej cenie.

Banner
Optyk Kraków

Sprawdź naszą  atrakcyjną ofertę na okulary do komputera >> 

© Copyright avm4you.pl All Rights Reserved.